Mosty w kolejce do remontu

Po moście Jana Pawła II i wiadukcie Briańskim, kolejny do remontu jest most Piłsudskiego w Koninie. Z obawy o jego stan techniczny, wprowadzono tam niedawno ograniczenie prędkości do 20 km/h.
Kierowcy nie przyzwyczaili się jeszcze do tak małego ograniczenia prędkości na moście żelaznym. Znak zaskoczył wielu z nich. Niektórzy mieszkańcy obawiają się, że kolejnym krokiem ratowania mostu Piłsudskiego może być jego zamknięcie dla ruchu.

 

19.05.2010, Po moście Jana Pawła II i wiadukcie Briańskim, kolejny do remontu jest most Piłsudskiego w Koninie. Z obawy o jego stan techniczny, wprowadzono tam niedawno ograniczenie prędkości do 20 km/h.

Kierowcy nie przyzwyczaili się jeszcze do tak małego ograniczenia prędkości na moście żelaznym. Znak zaskoczył wielu z nich. Niektórzy mieszkańcy obawiają się, że kolejnym krokiem ratowania mostu Piłsudskiego może być jego zamknięcie dla ruchu.

- Pan prezydent zostawia za sobą wszystkie mosty spalone – powiedział koniński radny Jan Urbański. – Też statnio zostałem zaskoczony, że most Piłsudskiego musi być remontowany w najbliższym czasie. Zbliża się koniec kadencji i grozi nam paraliż komunikacyjny w Koninie. W jaki sposób miasto przygotuje się do remontu tych wszystkich mostów? – Zastanawia się radny PO.

Most jest w kiepskim stanie technicznym i na razie będzie przygotowywana dokumentacja potrzebna do rozpoczęcia, prawdopodobnie w 2012 roku, jego gruntownego remontu. W razie, czego jest druga przeprawa przez Wartę, która umożliwi w przyszłości remont mostu żelaznego.

- Most wymaga remontu – potwierdza Grzegorz Pająk, kierownik Wydziału Drogownictwa w Urzędzie Miejskim w Koninie. - Na dzisiejszej sesji zostało wprowadzone zadanie inwestycyjne pod nazwą „Przebudowa mostu imienia J.Piłsudskiego”, w tej chwili na etapie dokumentacji projektowej. Most jest bowiem w kiepskim stanie technicznym.

Harmonogram napraw mostowych w Koninie przewiduje więc rozpoczęcie w czerwcu przebudowy mostu Jana Pawła II. Potrzeba na to około 3 milionów złotych. Kolejny do remontu jest wiadukt Briański, który pochłonie ponad 30 milionów złotych w 2011 roku. Kwoty potrzebne na most J. Piłsudskiego będą oszacowane po ekspertyzach. W planach jest bowiem kompleksowy remont, a więc zwiększenie nośności, poszerzenie, dołożenie ścieżki rowerowej oraz pomalowanie konstrukcji żelaznej.

- Nie ma takiej możliwości, aby prowadzić równolegle remont trzech mostów. Wszystko się będzie działo po kolei - powiedział Andrzej Sybis, zastępca prezydenta Konina.


You have no rights to post comments