Będą nowe autobusy

aut15 nowych autobusów pojawi się na ulicach miasta w połowie przyszłego roku. Miasto otrzymało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na kwotę prawie 13 mln złotych. Sukces ten, jak się okazuje, ma wielu ojców… MATERIAŁ TV. Starania o nowy tabor dla MZK trwały wiele miesięcy. Złożenie wniosku o dofinansowanie postulował radny poprzedniej kadencji Jan Urbański, który dwukrotnie interpelował w tej sprawie. Do tego jednak potrzebne było opracowanie Strategii Transportowej dla Miasta, którą w ekspresowym tempie opracowały ustępujące władze Konina. Uchwała w sprawie Strategii w Radzie Miasta przeszła jednogłośnie. Wniosek został złożony, a pieniądze przyznane. To kolejna w Koninie inwestycja realizowana ze środków europejskich.


O pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pierwszy poinformował kandydat na Prezydenta Miasta, Wiesław Steinke, na zorganizowanej przed południem konferencji prasowej.

Takim zabiegiem zaskoczony jest Prezydent Kazimierz Pałasz, który zgodnie z prawem, o sprawie powinien wiedzieć pierwszy. Jednocześnie zapowiedział interwencję w tej sprawie na pierwszej sesji Sejmiku Województwa. Nowe autobusy dla MZK to sukces miasta – dodaje Prezydent.

MZK wzbogaci się o 15 nowych autobusów, w tym 8 wydłużonych i 3 przegubowe. Wszystkie niskopodłogowe, monitorowane, wyposażone w biletomaty i system informacji pasażerskiej. Do inwestycji wartej blisko 16 mln 150 tys. zł miasto dołoży 3 mln 150 tys.


You have no rights to post comments