Geotermia Konin: Radni za utworzeniem spółki

Geotermia Konin: Radni za utworzeniem spółki

2012-06-27, Aktualizacja: 2012-06-27 17:15

Głos Wielkopolski Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Spółka „Geotermia Konin” ma zielone światło. Radni jednogłośnie zdecydowali o jej utworzeniu.

Czy koninianie będą mogli korzystać z wód geotermalnych podobnie jak ci z Uniejowa? (© Fot. Archiwum/Express Ilustrowany)

Konińscy radni nie mieli wątpliwości co do powołania spółki, która zajmie się przygotowaniem dokumentacji potrzebnych do odwiertów geotermalnych. Miasto i Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej na cel spółki mają przekazać po 100 tys. zł. Planowane źródła miałyby być nie jak wcześniej planowano w Międzylesiu, a na wyspie Pociejewo.

Zobacz także: Odwierty geotermalne na wyspie Pociejewo

Lokalizacja odwiertów wzbudziła wątpliwość wśród radnych. – Wyspa to obszar 2000. Robiąc tam geotermie sami założymy sobie kaganiec i położymy ten projekt – powiedział Jan Urbański.

Wiceprezydent Marek Waszkowiak podkreślił jednak, że decyzja o powołaniu spółki nie jest jednoznaczna z miejscem odwiertów. – Lokalizacja nie jest przesądzona – mówił Waszkowiak. – O tym zdecydujemy po badaniach – dodał.


You have no rights to post comments