12.04.2011 Wybory w kopalni

W czwartek rozpoczynają się przesłuchania kandydatów na członków zarządu Kopalni Węgla Brunatnego „Konin”. O fotel prezesa stara się czterech kandydatów.Rada Nadzorcza KWB „Konin” wybierać będzie prezesa, dyrektora do spraw produkcji i dyrektora do spraw finansowych. W sumie zgłosiło się ośmiu kandydatów, czterech ubiega się o stanowisko prezesa, jeden kandydat ubiega się o funkcje dyrektora do spraw produkcji i trzech na stanowisko dyrektora do spraw ekonomiczno - finansowych. Jak powiedział Jan Urbański, członek Rady Nadzorczej, żaden z kandydatów nie ubiega się o dwa stanowiska jednocześnie, jak to było podczas poprzednich wyborów.
Zarząd zostanie wybrany na trzyletnią kadencję. Wiadomo, że wśród kandydatów na prezesa jest Sławomir Mazurek, obecny prezes KWB. Nieoficjalnie wiadomo, że ma on największe szanse na ponowny wybór. Dyrektorem do spraw produkcji pozostanie Roman Tomaszewski. Nie wiadomo natomiast jak członkowie Rady Nadzorczej podejdą do kandydatury obecnej dyrektor do spraw ekonomiczno - finansowych Bożeny Kopieckiej. Prokuratura zarzuca jej bowiem nieprawidłowości przy opłacaniu szkoleń.
Nowy zarząd poznamy oficjalnie w przyszłym tygodniu, gdyż decyzje Rady Nadzorczej musi zaakceptować Minister Skarbu Państwa. Swojego reprezentanta w zarządzie będzie wybierać również załoga. W drugiej turze zmierzy się Arkadiusz Bartkowiak, na którego głosowało 528 pracowników, z Andrzejem Czajkowski, którego poparło 739 osób. Natomiast Bernard Szulc uzyskał 505 głosów. Dotychczas załogę w zarządzie spółki reprezentował Andrzej Czajkowski.


You have no rights to post comments