Odchudzanie jest trendy

12.11.2009. Schudnę dla siebie w dobrym towarzystwie - to hasło akcji, która rozpocznie się 19 listopada, o godzinie 15.00, od ważenia mieszkańców Konina. Towarzyszy jej także cel charytatywny.
Organizatorami akcji, która ma propagować zdrowy styl życia, jest Rada Miasta, Urząd Miejski i Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Koninie. Wszystko zaczęło się jednak od radnego Jana Urbańskiego, który od dawna marzy o zrzuceniu zbędnych kilogramów. Z tego pragnienia powstał jednak scenariusz większej akcji, do której może przyłączyć się każdy, kto chciałby zmienić styl życia na zdrowszy.Inauguracja odbędzie się w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie 19 listopada, o godzinie 15.00. Akcja potrwa do połowy mają, laureat, a więc ten, któremu uda się dobrze schudnąć, zadecyduje o przekazaniu zebranych pieniędzy na wskazany wcześniej cel charytatywny.

Warunkiem przystąpienia do „miejskiego” odchudzania jest bowiem wpłacenie dowolnej kwoty na specjalnie konto. Zebrane w ten sposób pieniądze, mają zasilić potrzebujący podmiot lub wskazaną przez zwycięzcę osobę.

Do odchudzania „ w dobrym towarzystwie” zgłosiło się już oficjalnie kilku radnych, oprócz Jana Urbańskiego, także Wiesław Wanjas, Piotr Korytkowski i Michał Gościniak.

- Celem akcji jest troska o własny stan zdrowia, utrzymanie kondycji fizycznej i odpowiedniej masy ciała- mówi Jan Urbański.

Nad odpowiednim odżywianiem uczestników czuwać będą dietetycy, którzy przekonują, że zmiana nawyków żywieniowych jest kluczem do zdrowszego stylu życia. Poza tym na salach i w obiektach sportowych miasta będą się odbywać darmowe zajęcia wzmacniające kondycję. Akcji będą towarzyszyć wykłady lekarzy i dietetyków.

Do odchudzania mogą przystąpić osoby pełnoletnie, zarówno indywidualnie jak i w grupach, jako przedstawiciele firm, organizacji, mediów, czy partii politycznych. Uczestnicy, którzy zechcą wziąć udział w programie, unikając jednak publicznego ważenia, powinni dostarczyć bądź przesłać do organizatora deklarację, którą można zdobyć w siedzibie stowarzyszenia i w portierni PWSZ w Koninie. Będą także rozdawane podczas publicznego ważenia. Po szczegółowe informacje na temat akcji można dzownić pod numerem telefonu 517 44 03 09. Zgłoszenia będą przyjmowane od końca grudnia tego roku.

Akcja zakończy się maju ponownym ważeniem i mierzeniem uczestników podczas obchodów Dni Konina. Zwycięży osoba, która osiągnie największy spadek wskaźnika BMI. Specjalnie dla tej akcji powstała strona internetowa www.schudnij.konin.pl, na której również można szukać wszelkich informacji, a także dzielić się na bieżąco wrażeniami z przebiegu odchudzania.


You have no rights to post comments